6 راهکار برای بهبود درک مطلب زبان انگلیسی

2319 بازدید
رپورتاژ آگهی

این نکات را امتحان کنید تا به فرزندتان کمک کنید مهارت‌های سوادآموزی قوی‌تری پیدا کند.

توسعه مهارت های درک مطلب برای خوانندگان اولیه بسیار مهم است، که از کتاب های تصویری شروع می شود. همانطور که کودکان در سن مدرسه بزرگتر می شوند، به آنها کمک می کند تا کتاب های درسی، روزنامه ها و سایر متون پیچیده تر را درک کنند. گرامر May و Might

Scholastic تعداد زیادی کتاب فعالیت درک مطلب را ارائه می دهد که می تواند به کودک شما کمک کند تمرین کند، اما علاوه بر این، در اینجا شش نکته برای تقویت مهارت های درک مطلب در خواننده اولیه شما وجود دارد. جمله شرطی در انگلیسی

  1. 1. از آنها بخواهید با صدای بلند بخوانند. این امر آنها را تشویق می‌کند که آهسته‌تر حرکت کنند، که به آنها زمان بیشتری برای پردازش مطالبی که می‌خوانند می‌دهد و به نوبه خود درک مطلب را بهبود می‌بخشد. به علاوه، آنها نه تنها کلمات را می بینند، بلکه آنها را نیز می شنوند! همچنین می توانید به نوبت با صدای بلند بخوانید.
  2. 2. ارائه کتاب در سطح مناسب. مطمئن شوید که خواننده مدرسه‌ای شما برای خواندن کتاب‌هایی که خیلی سخت نیستند تمرین زیادی می‌کند. آنها باید حداقل 90 درصد کلمات را بدون هیچ کمکی تشخیص دهند. توقف بیشتر از آن برای کشف یک کلمه، تمرکز بر معنای کلی داستان را برای بچه ها سخت می کند.

اگر فرزند شما برای انتقال از کتاب های تصویری به کتاب های فصل به فصل به کمک نیاز دارد، کتاب های Scholastic’s Branches را امتحان کنید، که برای پر کردن این شکاف برای خوانندگان در حال رشد طراحی شده اند.

رپورتاژ آگهی

  1. برای ایجاد تسلط دوباره بخوانید. برای به دست آوردن معنی از متن و تشویق به درک مطلب، کودک شما باید سریع و روان بخواند – مهارتی که به عنوان روانخوانی شناخته می شود. به عنوان مثال، در ابتدای کلاس سوم، کودک شما باید بتواند 90 کلمه در دقیقه بخواند.

بازخوانی کتاب‌های آشنا و ساده به کودک شما در رمزگشایی سریع کلمات تمرین می‌کند، بنابراین در درک مطلب خود روان‌تر می‌شود. درباره فواید چندگانه بازخوانی کتاب بیشتر بدانید!

  1. 4. با معلم صحبت کنید. اگر کودک شما با درک مطلب مشکل دارد، ممکن است برای ساختن دایره لغات خود یا تمرین مهارت های آوایی به کمک بیشتری نیاز داشته باشد. (Peppa Pig Phonics Box Set و این Pete the Cat Phonics Box Set راه های سرگرم کننده ای هستند که به کودک شما کمک می کند مهارت های صوتی لازم را ایجاد کند. یک معلم می تواند بهترین گام های بعدی را که باید بردارد ارزیابی کند.
  2. 5. کلاس در مطلب خود را تکمیل کنید. اگر کلاس فرزندتان موضوع خاصی را مطالعه می‌کند، به دنبال کتاب‌ها یا مجلات آسان‌خوان در این زمینه باشید. برخی از دانش های قبلی به آنها کمک می کند تا راه خود را از طریق متون کلاسی سختتر طی کنند و درک مطلب را تقویت کنند.
  3. 6. در مورد آنچه می خوانند صحبت کنید. این «پردازش کلامی» به آن‌ها کمک می‌کند موضوعات کتاب را به خاطر بسپارند و از طریق آن فکر کنند. قبل، حین و بعد از جلسه سوالاتی بپرسید تا درک مطلب را تشویق کنید. (در مورد تمام سوالاتی که باید در طول زمان داستان بپرسید اینجا بخوانید!) به عنوان مثال:

قبل از خواندن: “در مورد این کتاب به چه چیزی علاقه دارید؟ چه چیزی به شما علاقه ندارد؟”

در طول خواندن: “در کتاب چه می گذرد؟ آیا آن طور که فکر می کردید به نتیجه می رسد؟ فکر می کنید بعداً چه اتفاقی می افتد؟”

بعد از خواندن: “می توانید کتاب را خلاصه کنید؟ چه چیزی را در آن دوست داشتید؟ شما را به یاد چه کتاب های دیگری می اندازد؟”

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://err0r.ir/?p=5573
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 6 راهکار برای بهبود درک مطلب زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.